عروسي در تركيه
عروسي در تركيه
28 فوریه 2019
بهترین تشریفات عروسی در تهران
بهترین تشریفات عروسی در تهران
29 مارس 2019
نمایش همه

تالار عروسی

تالار عروسي

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

انتخاب محل برگزاري عروسي يكي از اصلي ترين كارهاي شما قبل از مراسمتان است، چرا كه تا مكان برگزاري را انتخاب و رزرو نكنيد، تاريخ مراسم شما دقيقا مشخص نخواهد شد و از طرفی اصلی ترین چیزی که به چشم مهمان های دعوتیتان می آید، مکان برگزاری یا تالار عروسی شما است.

تاریخچه محل برگزاری یا تالار عروسی

در قديم به غير از برگزاري عروسي در مكان هاي شخصي و خانوادگي، اولین جایی که رسما برای برگزاری مراسم و عروسی ایجاد شد، تالار عروسی بوده است. در آن زمان تالارها مکان هایی زیبا بودند که شاید همه آرزوی حضور در آنها را داشتند. بعدها شاهد به وجود آمدن این تالارها را در هتل های خوب شهر بودیم که به نوبه ی خود امکانات جذابی داشتند و هنوز هم جای خود را در بین مردم دارند. تالارها متعلق به زماني بودند كه هنوز باغ ها و عمارت هاي مجهز مثل الان وجود نداشتند، به همین دلیل بازار برگزاري عروسي در تالارها داغ بود و همه ي عروس دامادها شوق و ذوق پيدا كردن تالار عروسی زيبايي را داشتند تا رويايي ترين شب زندگيشان را آنجا در حضور مهمان هایشان جشن بگيرند. اما امروزه با به وجود آمدن باغ تالارها و عمارت های مجلل و فضای سبز و محوطه ی زیبا و با وجود امکاناتی که در اختیار عروس و دامادها قرار می دهند، کمتر کسی به گرفتن عروسی در تالارفکر میکند. با این حال در این مقاله به بررسی اجمالی تالار عروسی میپردازیم.

ویژگی های تالار عروسی

تالار عروسی ويژگي هاي مثبت و منفي اي دارد كه در اينجا سعي داريم به برخي از موارد اشاره كنيم تا بتواند راهنماي شما در انتخاب محل برگزاري عروسيتان باشد.

اول اين كه تالارها عموما داخل شهر قرار دارند و ميتوانيد در جاي جاي شهر و حتي محدوده ي مسكوني خود بالاخره يك تالار عروسی را پيدا كنيد و شايد از اين نظر خيال شما راحت است و احتمالا مهمان ها هم براي دسترسي به آنجا راحت تر هستند. دوم اين كه معمولا زودتر ميتوانيد تالار خالي براي تاريخ مورد نظرتان پيدا كنيد و احتمالا لازم نيست از چند ماه قبل دنبال تالار بگرديد و اگر خيلي ناگهاني تصميم به برگزاري مراسم گرفتيد، خيالتان راحت باشد كه سريع يك جاي خالي پيدا خواهيد كرد.

تالار عروسی

اين ها نكته هاي خوبي هستند، اما بهتر است قبل از انتخاب تالار عروسی به عنوان محل برگزاري مراسمتان خوب به ديگر نكات موجود توجه كنيد.تالارها سالن هاي بسته اي هو به دور از هر نوع فضاي باز و طب

  • تالارها سالن هاي مسقف و بسته اي هستند كه معمولا در تراكم شهري و به دور از هر نوع فضاي باز و طبيعت قرار دارند، و این میتواند محدودیتی بزرگ برای عروسی شما باشد. در نظر داشته باشید که جلوه ي فضاي طبيعي در عكس و فيلم هاي عروسي بسيار به چشم مي آيد و عموما مهمان ها هم از فضاي باز مراسم استقبال ميكنند، متاسفانه تالار عروسی از اين امكان بي بهره است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی عروسی میتوانید مقاله ی انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس را مطالعه کنید.

  • بسیاری از تالارها پارکینگ مناسب و یا مکانی برای پارک ماشین های مهمانان شما ندارند و نهایتا یک جای پارک برای ماشین عروس و داماد در نظر میگیرند و این موضوع باعث سرگردانی میهمانان شما در شلوغی و ترافیک شهری به منظور پارک اتومبیل هایشان شده و علاوه بر آن مهمان ها مجبور به پیاده روی با کفش و لباس مجلسی تا محل تالار میشوند.
  • معمولا تالار عروسی داخل ساختمان بسته ای بدون نماي خاصي قرار دارد، اگر هم نمای ساختمانش زیبا باشد، به علت قرار گرفتن در بافت شهری قابلیت فیلم برداری و عکاسی خاصی از ورودی و نمای ساختمان وجود نداشته و لذا فقط فضاي داخل سالن را خواهيد داشت كه فضايي با ارتفاع كم و محدود است، که عموما توسط میز و صندلی ها پر شده است.
  • ساعت كاري تالار عروسی معمولا محدود و كم است و شما موظف هستيد در يك بازه زماني مشخص وارد تالار شده و سر ساعت تالار را ترك كنيد، البته هرجايي كه شما مراسم بگيريد همين قوانين وجود دارد اما عموما ساعت استفاده شما از باغ و عمارت بيشتر است و اين بدان معني ست كه زمان جشن شما بيشتر بوده و این امکان را دارید که از كل هزينه هايي كه برای یک شب پرداخت كرده اید بيشتر استفاده ميكنيد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله انتخاب باغ تالار را مطالعه کنید.

  • امروزه تالار عروسی ها هم نسبت به گذشته تغييرات زیادی کرده و ميزان بيشتري به زيبايي سالن و طراحي داخلي توجه كرده اند، اما عموما در تالارها فضاي اضافه اي براي شمع آرايي، گل آرايي، دكور عروسي و… وجود ندارد، بيشتر فضا با جايگاه نشستن عروس و داماد و مهمان ها پر شده است و بدین صورت طراحي كمتري در سالن ميبينيد، ناچارا چیدمان فضا بیشتر شبیه یک رستوران بوده و نهایتا یک قسمت برای رقص و موسیقی در نظر گرفته می شود.
  • پذيرايي و شام در هر جايي ميتواند خوب يا بد باشد و اين اصلا بستگي به مكان برگزاري شما ندارد، بلكه به تيم برگزار كننده و تشريفات شما بستگي دارد. اما اين نكته را مورد توجه قرار دهيد كه عموما در تالار عروسی، شيريني و ميوه و موارد پذيرايي روي ميزها چيده شده و مهمان ها مسئول پذيرايي از خود هستند، نهايتا يك نفر از تيم اجرايي مسئول جمع آوري زباله از روی میز مهمان ها است، اما در عروسي هايي كه توسط تشريفات ها در باغ و عمارت برگزار ميشود، همواره مهماندارها هستند كه از مهمان هاي شما پذيرايي ميكنند، مثل مراسم خانگي شما كه خودتان شخصا از مهمان هايتان پذيرايي ميكنيد و اين يعني احترام بيشتر به مهمانان.

برای پیدا کردن تشریفات عروسی خوب مقاله ی بهترین تشریفات عروسی در تهران را بخوانید.

برای آشنایی با منوی تشریفات پیوگانی و تست مراسم با ما تماس بگیرید.

  • وقتي شما تالار عروسی اي را انتخاب ميكنيد، مجبوريد از تيم برگزار كننده ي همان تالار براي برگزاري جشنتان استفاده كنيد و ديگر حق انتخابي براي ديدن نحوه اجرا و تست غذاي تالار و تغییر منوی غذایی و یا احتمالا تعويض تيم برگزاري نخواهيد داشت و اين به معني بسته بودن دست شما در طراحي جشن دلخواهتان است.
  • به خاطر داشته باشید که امروزه یکی از خاص ترین بخش های عروسی و فیلم عروسی شما، قسمت ورود عروس و داماد از محوطه ی باغ و آتش بازی و استقبال مهمان هاست، متاسفانه انجام این بخش از مراسم در تالار عروسی ممکن نیست.
  • اگر در روز عروسي تان ميخواهيد مراسم عقد را نيز برگزار كنيد، بهتر است دنبال جايي باشيد كه فضاي كافي و زيبايي براي سفره عقد و چيدمان صندلي مهمان ها داشته باشد، چرا که تمامی مراسم عقد شما توسط تیم عکاسی و همچنین مهمان های شما عکس برداری و فیلم برداری میشود، این تنها چیزی است که از مراسم عقدتان، چه آریایی باشد و چه اسلامی، به یادگار می ماند، یعنی خاطره ی اولین لحظه ی پیوند شما در حضور جمع و با لباس عروس! متاسفانه عموما اين فضاي مستقل و مجزا و با طراحي زيبا در تالارها وجود ندارد، شما با فضایی مسقف و با سقف کوتاه طرف هستید که هیچ قابلیت انعطافی در طراحی ندارد و این میتواند باب میل شما نباشد، پس بهتر است از قبل به اين موارد فكر كنيد.

در این رابطه میتوانید مقاله ی تشریفات مراسم عقد را مطالعه کنید.

تالار عروسی

هدف اصلی ما در اين مقاله راهنمايي شما در انتخاب مكان مناسب براي عروسيتان است، هرچه باشد شب عروسي يك شب از هزاران شب زندگي شما است كه قطعا دوست داريد به بهترين نحو انجام شود تا مرور خاطراتش همواره لبخندي دلنشين بر لب هايتان بياورد، ديدن تمامي جوانب قبل از انتخاب شما را در تصميم گيري بهتر ياري خواهد كرد.

برای انتخاب بهتر محل برگزاری عروسیتان و مشاوره رایگان در خصوص قیمت و انواع باغ و عمارت ها با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonتماس مستقیم