انتخاب لباس عروس
انتخاب لباس عروس
18 ژانویه 2019
نمایش همه

انتخاب باغ تالار

انتخاب باغ تالار

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

یکی از کارهای مهمی که باید ماه ها قبل از تاریخ عروسی انجام بدهید، انتخاب باغ تالار مناسب با شرایط و سلیقه شماست. این روزها استفاده از اینگونه لوکیشن ها مورد استقبال تعداد زیادی از عروس و داماد ها قرار گرفته است. سابق بر این، بهترین و یا لوکس ترین مکانی که می شد برای جشن عروسی در نظر گرفت هتل ها بودند. اما در حال حاضر همان کیفیت و خیلی بیشتر از آن را می توان در محل های دیگری که دارای یک عمارت لوکس و همچنین فضای سبز هستند، انتظار داشت. این نکته بسیار حائز اهمیت است که در بسیاری از مواقع هزینه برگزاری یک مراسم عروسی در یک هتل 5 ستاره در تهران بیشتر از هزینه برگزاری همان مراسم در باغ تالار است.

میتوانید به مقاله ی قیمت تشریفات عروسی مراجعه کنید.

برای انتخاب یک باغ تالار مناسب می بایستی موارد  زیر را در نظر گرفت:

گنجایش باغ تالار

اولین و مهمترین نکته در انتخاب مکان مناسب جشن شما این است که گنجایش سالن ها متناسب با تعداد مهمان هایتان باشد چرا که درصورتی که فضا نسبت به تعداد مهمان های دعوتی شما کم باشد، تهویه هوا به مشکل خواهد خورد، ازدحام و شلوغی مانع از برگزاری صحیح مراسم شما خواهد شد و ممکن است افراد احساس راحتی نکنند، همینطور برعکس این ماجرا نیز صادق است، زمانی که سالن انتخابی شما بزرگ تر از حد نیاز باشد مقداری از سالن خالی می ماند و جلوه مناسبی برای جشن شما نخواهد داشت.

گنجایش پارکینگ باغ تالار

وجود پارکینگ در وحله اول و تعداد آن در وحله دوم از جمله مواردی است که باید در انتخاب باغ تالار مد نظر قرار داد، چرا که مهمان ها موقع حضور در جشن شما نیاز به پارک ماشین دقیقا کنار محل جشن شما دارند، خصوصا خانم ها با لباس های شب و کفش های پاشنه دار، تا بتوانند به راحتی وارد سالن اصلی مراسم بشوند. به طور حدودی برای 150 نفر میهمان حدود 80 عدد پارکینگ کفایت می کند ولی در اکثر مواردی که پارکینگ در مجموعه ی پذیرایی وجود دارد تعداد آن برای مهمان ها کافی خواهد بود.

ظاهر سالن ها

در انتخاب باغ تالار حتما این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از بستن قرارداد حتما از همه ی بخش های سالن دیدن کنید و به جزئیات ساختمان توجه کنید که مطابق میل تان باشد، البته که هیچ وقت همه چیز صد در صد مطابق نظر شما نخواهد بود اما در انتخاب خود دقت کنید تا روز مراسم خیالتان از بابت سالن راحت باشد. عموما سالن هایی که به تازگی احداث یا بازسازی شده اند و یا به نحو خوبی تعمیرات و نگهداری شده اند بیشترین طرفدار را دارند. بنابراین حتماً توجه کنید ساختمان باغ ظاهر مناسبی داشته باشد چرا که با هیچ لوازم دیزاینی نمی توان مشکلات ساختمان را پوشاند.

وجود محل عقد

وقتی شما در مرحله ی انتخاب باغ تالار هستید، عموما فکر اصلی تان مراسم جشن عروسی است و ممکن است از بررسی مناسب فضا و توجه به فضای کافی برای مراسم عقد غافل شوید، پس بهتر است در این مورد با تشریفات عروسی خود مشورت کنید تا شما را بهتر راهنمایی کنند. اما در کل خوب است که بدانید بعضی از باغ تالار ها مکان خاصی را برای برگزاری مراسم عقد اختصاص داده اند. این امکان وجود دارد که مکان عقد بیرون از ساختمان و در فضای سبز باشد یا داخل ساختمان و یا حتی درون محفظه ای لوکس بر روی دریاچه ی کوچک مصنوعی که در باغ طراحی شده است. بنابراین حق انتخاب با شماست که دوست دارید در چه فضایی مراسم عقد خود را برگزار کنید.

مقاله ی تشریفات مراسم عقد را مطالعه کنید.

سیستم تهویه

سیستم سرمایش و گرمایش در اکثر باغ تالارها وجود دارد اما هنگام انتخاب باغ تالار حتما به گنجایش سالن دقت کنید که متناسب با تعداد مهمان های دعوتی تان باشد و همچنین در روز برگزاری مراسم کسی که تجربه دارد کنترل تهویه سالن را بر عهده بگیرد چرا که گرما و سرمای نامناسب، نارضایتی زیادی را برای میهمان ها به دنبال خواهد داشت.

سرویس های بهداشتی باغ تالار

تعداد سرویس های بهداشتی مسئله ایست که معمولا در مکان های شخصی نگران کننده است اما در باغ تالار ها این موضوع از قبل مورد توجه قرار گرفته است. نکته ای که در انتخاب باغ تالار میتواند تاثیرگزار باشد، شرایط ظاهری و بهداشت سرویس های بهداشتی است، ترجیحا به هر باغ تالاری که سر زدید وضعیت سرویس های بهداشتی را چک کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که تشریفات هایی که سابقه ی زیادی در برگزاری مراسم عروسی دارند و رضایت مشتری برایشان اهمیت دارد، به مدیریت بهداشت سرویس های بهداشتی قبل از مراسم و در حین مراسم توجه زیادی می شود، تا مهمان ها از این بابت دچار مسئله نشوند.

فضای سبز

وقتی برای انتخاب باغ تالار به بازدید میروید، حتما متوجه خواهید شد که همه ی باغ تالار ها شرایط یکسانی ندارند. بعضی، ساختمان و عمارت زیبایی دارند و بعضی دیگر فضای سبز بهتری دارند. شما تنها کسی هستید که می توانید تعیین کنید کدام مورد پسند شما است، البته به خاطر داشته باشید که فصل برگزاری مراسمتان در این انتخاب بسیار حائز اهمیت است. اگر عروسی را در فصل گرم برگزار میکنید، باغ و فضای سبز بسیار جذاب خواهد بود اما در فصول سرد سال انتخاب عمارت اهمیت بیشتری خواهد داشت.

عمارت

عمارت ها به تازگی جای ساختمان های سوله ای و مستطیل شکل ساده را گرفته اند. واقعیت این است که وجود عمارت با نمایی خاص، میهمانی شما را بسیار لوکس و مجلل می کند، بنابراین اگر به دنبال برگزاری مراسمی مجلل هستید وجود عمارت در باغ تالار نکته ای است که باید به آن توجه کنید.

سفره خانه

در بعضی از باغ تالار ها، مکانی را برای چای خانه یا قهوه خانه ی سنتی در نظر گرفته اند. اگر میهمانان شما علاقمند به نوشیدن چای و دمنوش های سنتی، قلیون، و گذراندن وقت شان در سفره خانه سنتی هستند، در انتخاب باغ تالار به دنبال باغی باشید که چنین شرایطی را فراهم کرده است.

فاصله از تهران

باغ تالارهایی که در حال حاضر امکان برگزاری مراسم جشن عروسی در آن وجود دارد اکثراً درغرب و جنوب غربی تهران واقع شده اند اما در شمال و شرق تهران نیز مکان های یافت می شود که حالت باغ تالار دارند. بهتر است فاصله ی باغ تالار تا محل آرایشگاه عروس خانم و محل عکاسی در روز عروسی بررسی شود و این بدلیل آن است که ترافیک تهران قابل پیشبینی نخواهد بود و این موضوع ممکن است باعث وجود مشکل در زمانبندی جشن شما شود.

امنیت

حتماً توجه کنید که امنیت باغ تالار توسط پرسنل باغ و تیم تشریفات عروسی تامین شود. توصیه می کنیم هنگام انتخاب باغ تالار، باغ هایی را انتخاب کنید که دارای مجوز رسمی بوده و سابقه ی خوبی در این مورد مهم دارند.

حتماً موارد دیگری را نیز میتوان نام برد که هنگام انتخاب باغ تالار باید به آن توجه کرد. پیشنهاد ما این است که به موارد بالا به عنوان حداقل مواردی است که نیاز به دقت دارند، توجه کنید. حتماً مطمئن شوید که تشریفاتی که انتخاب می کنید مواردی که ذکر شد را مد نظر قرار می دهد.

در این رابطه میتوانید مقاله ی بهترین تشریفات عروسی در تهران را مطالعه کنید.

برای مشاوره رایگان در خصوص انتخاب باغ تالار با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonتماس مستقیم