انتخاب لباس عروس
انتخاب لباس عروس
18 ژانویه 2019
کیک عروسی
کیک عروسی
14 فوریه 2019
نمایش همه

انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس

آتلیه عروس

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

قبل از برگزاری مراسم عروسی، هر عروس و دامادی کارهای بسیار زیادی دارد که باید به ترتیب اهمیت سراغشان برود و هر یک از این کارها نیاز به انتخاب هایی دارد که نیاز به بررسی و دقت دارند. از مهم ترین کارهایی که قبل از عروسی باید زمان نسبتا زیادی را برای انتخاب آن اختصاص دهید، انتخاب آتلیه عروس است. چرا که از تمامی مراسم شما تنها چیزی که تا همیشه به یادگار میماند، فیلم و عکس هایتان است و انتخاب آتلیه عروس در درجه ی اول از جهت ثبت صحیح وقایع مهم ترین روز زندگی شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

برای برنامه ریزی بهتر میتوانید مقاله ی کارهای قبل عروسی را مطالعه کنید.

امروزه با زیاد شدن تعداد آتلیه ها با شرایط مختلف، انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس برای بسیاری از زوج ها کار سخت و زمان گیری است. کار عکاسی و فیلم برداری به عنوان یک کار هنری، مانند سایر هنرها، بسیار سلیقه ای بوده و قطعا نظر هر فرد راجع به هر آتلیه میتواند متفاوت باشد. اما به خاطر داشته باشید که کار عکاسی و فیلم برداری و ادیت عکس، از دیدگاه حرفه ای، یک کار تخصصی بوده و نیاز به مهارت و دانش زیادی دارد. بنابراین پیشنهاد اول ما به شما در جهت انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس این است که هم به سلیقه ی خود توجه کنید و هم به حرفه ای بودن تیم آتلیه، تا بتوانید در نهایت از نتیجه ی کار راضی باشید.

راهکار های انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس

عکس و فیلم زیاد ببینید

بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از اولین روزی که تصمیم به برگزاری یک مراسم عروسی گرفتید، شروع کنید به تحقیق در فضای مجازی و دیدن فیلم و عکس های مختلفی از عروسی، چه ایرانی باشند و چه خارجی! این کار به شما کمک میکند تا سبک مورد علاقه ی خود را پیدا کنید و بتوانید بهتر کار حرفه ای را از کار غیر حرفه ای تشحیص دهید.

جست و جوی اینترنتی

امروزه با گسترش انواع اطلاعات در فضای مجازی و وارد شدن مشخصات و نمونه کارهای همه ی شغل ها در فضای مجازی، شما میتوانید به راحتی با جست و جوی اینترنتی با تعداد زیادی آتلیه عروس آشنا شوید و نمونه کارهای همه را ببینید و یک لیست از آتلیه هایی که به نظرتان خوب میاید تهیه کنید تا بعدا به آن رجوع کنید.

تحقیق از دوستان

احتمالا شما دوستان و آشنایانی دارید که در سال های قبل از شما مراسم عروسی گرفته اند و با آتلیه ی عروس سر و کار داشته اند. یکی از راه حل ها برای انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس، پرس و جو از کسانی است که با این صنف کار کرده اند. سعی کنید فیلم و عکس های دوستانتان را ببینید و اگر از سبک کاری آن ها خوشتان آمد در مورد نحوه ی کاری، قیمت و اخلاق حرفه ای آنها سوال کنید.

مشاوره با تشریفات عروسی

تشریفات عروسی شما، تیمی است که احتمالا سال ها در زمینه ی برگزاری عروسی فعالیت کرده و با عروس و دامادهای زیادی سر و کار داشته است، به همین دلیل قطعا نمونه ی کار و برخورد آتلیه های مختلف عروس را دیده و نسبت به آنها شناخت کافی دارد. بنابراین مشاوره با تیم تشریفات عروسی تان در زمینه ی انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس میتواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد. علاوه بر این بسیاری از تیم های تشریفات عروسی به طور اختصاصی آتلیه عروس خود را دارند و این میتواند یکی از امکانات خوب تشریفات برای شما باشد، چرا که یکی از نکات مهم در رابطه با عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی شما، هماهنگی دقیق و برنامه ریزی مشترک تیم تشریفات و تیم عکاسی شما با هم خواد بود و این در زمان بندی بهتر شما و به درستی انجام شدن جشنتان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. با این حال باز هم شما باید آتلیه های دیگر را نیز ببینید و بعدا عروس و داماد با هم تصمیم نهایی را بگیرید.

در این رابطه میتوانید مقاله ی تشریفات مجالس و مقاله ی بهترین تشریفات عروسی در تهران را مطالعه کنید.

برای اطلاع از خدمات تشریفات عروسی با ما تماس بگیرید.

بازدید حضوری

بعد از تحقیقاتی که در زمینه ی انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس انجام دادید، احتمالا یک لیست از تعدادی آتلیه عروس خواهید داشت که میتوانند جز انتخاب های شما باشند. حال زمان آن است که با این آتلیه ها تماس بگیرید و با آنها قرار حضوری بگذارید. حضوری شما میتوانید با نحوه ی برخورد و اخلاق حرفه ای تیم عکاسی آشنا شوید و نمونه کارهای بیشتری را از آنها ببینید و رو در رو اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی کار، قیمت و خدمات آنها بگیرید که قطعا روی انتخاب نهایی شما تاثیرگذار خواهد بود. خوب است که بدانید هر آتلیه عروس یک پکیج متفاوت به شما ارائه خواهد داد و قیمتی را که به شما اعلام میکنند نسبت به مواردی که در پکیجشان وجود دارد باید بسنجید. یعنی ممکن است یک آتلیه قیمت پایین تری به شما بدهد ولی زمانی که موارد موجود در پکیج را بررسی میکنید، میبینید که بسیاری از خدماتی که شما برای عکاسی و فیلم برداری عروسی تان میخواهید را شامل نمی شود. پس نمی توانید فقط بر اساس فاکتور قیمت، آتلیه عروس خود را انتخاب کنید بلکه باید دقیقا نوع دوربین ها، تعداد افراد عکاس و فیلم بردار، وجود آلبوم چاپی و کلیپ در پکیج و… را بررسی کنید تا بتوانید در انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس با توجه به شرایط خودتان موفق باشید.

نکات کلی در مورد آتلیه عروس

عکاسی و فیلم برداری فرمالیته

از خدمات نسبتا جدیدی که این روزها توسط آتلیه های عروس باب شده است، عکاسی و فیلم برداری فرمالیته است. به این معنی که عروس و داماد قبل از مراسم عروسی یک یا چند روز را با تیم آتلیه خود به محلی برای عکاسی میروند، محل ها عموما در دل طبیعت و خارج از شهر هستند و حتی بعضی افراد با تیم آتلیه عکاسی به کشورهای دیگر میروند تا با همسرشان قبل از عروسی یک پکیج کامل از عکس و فیلم تهیه کنند. در عکاسی فرمالیته، عروس و داماد میتوانند لباس روز عروسیشان را بپوشند و یا لباس های راحت تر و سبک تری را برای فرمالیته انتخاب کنند تا در روز عروسی که با لباس عروس و داماد هم فیلم میگیرند، دو مدل فیلم جدا داشته باشند. به یاد داشته باشید که آتلیه های عروس برای روزهای فرمالیته هزینه ی جداگانه ای دریافت میکند و هزینه ی سفر هم به عهده ی عروس و داماد است. علاوه بر این هزینه ی جداگانه ای برای تهیه ی لباس و میکاپ و درست کردن موی عروس برای روز فرمالیته باید در نظر بگیرید. یکی از نکات مثبت عکاسی فرمالیته، علاوه بر این که تعداد عکس و فیلم های بیشتری خواهید داشت، این است که شما در روز عروسی میتوانید دیرتر حاضر شوید، چرا که عکاسی را در روز دیگری انجام داده اید، پس میتوانید صبح را با خیال آسوده بخوابید و سپس به آرایشگاه بروید، این مورد باعث میشود که در جشن عروسی خسته نباشید. با این حال انتخاب این که فرمالیته داشته باشید یا نه، بر عهده ی خودتان است و هیچ اجباری در آن نیست.

فیلم عروسی

فیلم برداری که آتلیه عروس از شما انجام میدهد، چه در روز عروسی و چه در فرمالیته، به سه صورت در اختیار شما قرار می گیرد. اولا که آتلیه تمامی فیلم ها به صورت خام و ادیت نشده به شما تحویل می دهد، این حق شماست که تمامی فیلم ها را داشته باشید. دوما بعد از عروسی یک فیلم کامل ادیت شده از تمامی مراسم در اختیار شما قرار میگیرد که گویای تمام اتفاقات افتاده در جشن عروسی تان است و شما وقت دارید که فیلم را ببینید و در مورد اصلاح یا تغییر بخش هایی از ویرایش فیلم با مسئول آتلیه عروس صحبت کنید تا در نهایت کاملا فیلم مطابق با سلیقه ی خودتان باشد. اما اولین باری که شما فیلم ادیت شده ی خودتان را میبینید، در شب جشن عروسی، انتهای مراسم، یک فیلم چند دقیقه ای ادیت شده از شما به صورت کلیپ با پروژکتور پخش خواهد شد تا شما در حضور مهمان هایتان آن را ببینید و لذت ببرید.

عکس عروسی

عموما آلبوم چاپ شده ی عکس های فرمالیته یا عروسی شما در پکیج آتلیه قرار ندارد و شما بعد از مراسم عروسی و با توجه به سایز و تعداد عکس های انتخابی تان باید هزینه ی چاپ آلبوم و عکس ها را به صورت جداگانه پرداخت کنید. این که کل عکس های دیجیتال به دست شما میرسد یا نه و با چه کیفیتی به دستتان میرسد، امری است که آتلیه به آتلیه متفاوت است و بهتر است قبل از بستن قرارداد با هر آتلیه در مورد این موارد صحبت کنید تا بعدا اختلاف و ناراحتی پیش نیاید. اگر این موارد را هنگام انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس با توجه به شرایط خودتان به یاد داشته باشید قطعا میتوانید انتخاب خوبی را انجام دهید و پس از عروسی هم راضی باشید.

Call Now Buttonتماس مستقیم