تشریفات مجالس در منزل
تشریفات مجالس در منزل
19 می 2019
برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه
برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه
20 می 2019
نمایش همه

برگزاری جشن تولد کودک

برگزاری جشن تولد کودک

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

تقریبا همه ی ما از روز تولدمان خوشحال می شویم و دوست داریم آن روز خاص را جشن بگیریم. اما اهمیت و هیجان این ماجرا برای کودکان قطعا بیشتر است، و همچنین برای والدین کودک نیز روز مهمی است، روزی که فرشته ی کوچک زیبا وارد خانواده شان شده است. پس برگزاری جشن تولد کودک می تواند برای خود کودک و والدین کودک اهمیت زیادی داشته باشد.
کودکان دوست دارند با هم سن و سال های خود جشن بگیرند و برقصند و بازی کنند، شخصیت کارتونی مورد علاقه شان را در جشن ببینند، خوراکی های رنگی و خوشمزه بخورند، کادو هایشان را باز کنند و…
اما والدین به غیر از این موارد به فکر موارد اجرایی، پذیرایی مناسب از مهمان ها، دکور زیبا و مناسب با جشن، عکس برداری و فیلم برداری برای ثبت روزهای خوش و… هستند.
بنابراین به منظور برگزاری جشن تولد کودک باید هر دو قسمت ماجرا را در نظر گرفت و برای هر قسمت برنامه و تدارکی در نظر داشت.

۱۲ بخش اصلی و هیجان انگیز تولد کودک

به منظور برگزاری جشن تولد کودک نیاز به برنامه ریزی و اجرای بخش هایی دارید که در ادامه به اصلی ترین آنها اشاره می شود.

انتخاب محل برگزاری جشن تولد کودک

شما علاوه بر منزل خودتان می توانید در خانه بازی ها و سالن های مناسب جشن تولد مراسمتان را برگزار کنید. یادتان باشد برگزاری تولد کودکان در منزل، دشواری های بسیاری دارد، جمع کردن تعدادی کودک شیطان در خانه همواره با خطر شکستن وسایل و خراب کاری و کثیف کاری همراه است، بنابراین انتخاب سالنی مناسب برای برگزاری جشن تولد کودک می تواند خیال شما را از خراب شدن وسایل خانه و همچنین آسیب رسیدن به کودکان راحت کند. برای انتخاب مکانی مناسب جشن تولد غیر از منزل بهتر است با تشریفات های برگزاری جشن تولد کودک تماس بگیرید.

برای انتخاب و اجاره ی سالن تولد با ما تماس بگیرید.

اگر تصمیم دارید جشن تولد را در منزل شخصی خود برگزار کنید مقاله ی تشریفات مجالس در منزل را مطالعه کنید.

انتخاب کیک تولد جذاب

کیک تولد اصلی ترین بخش برگزاری جشن تولد کودک و حتی تولد بزرگسالان است. فوت کردن شمع تولد، عکس گرفتن با کیک تولد، برش کیک تولد و خوردن آن بخش جدایی ناپذیر هر تولدی است و این رسم در سراسر دنیا وجود دارد.

بهتر است انتخاب مدل کیک تولد را به خودش بسپارید تا طرح دلخواه خودش را انتخاب کند. البته اگر کودک شما خردسال است بهتر است متناسب با سن او و با سلیقه ی خودتان مدل کیک را انتخاب کنید.

حواستان باشد که اگر تولدی که برگزار می کنید تم تولد دارد، طرح و مدل کیک را مطابق با تم اصلی انتخاب کنید تا هماهنگی آن موجب زیبایی بیشتر مراسم تان شود. امروزه با وجود کیک های فوندانت، انتخاب هر طرح و رنگ و مدلی آسان شده است. فقط یادتان باشد غیر از مدل ظاهری کیک، از خوشمزه بودن آن هم مطمین شوید، خصوصا در تولد کودکان، چرا که همه ی بچه ها عاشق کیک هستند.

برگزاری جشن تولد کودک

دکور جشن تولد و تم تولد

برای زیبایی هر جشن و مراسمی نیاز به طراحی دکوری هماهنگ با مناسبت مراسم وجود دارد. از قدیم برای جشن تولد تزیینات خاصی مثل بادکنک، کاغذ کشی، گل آرایی و مواردی از این قبیل وجود داشته است. اما امروزه علاوه بر آن انتخاب یک تم تولد، خصوصا برای برگزاری جشن تولد کودک رسم شده است. به این معنی که شما شخصیت کارتونی مورد علاقه ی کودک تان را انتخاب میکنید و تمامی تزیینات جشن، استندها، ظروف یک بار مصرف جشن، کیک تولد، لباس خود کودک، حتی لباس خودتان و تمامی موارد دیگر را بر اساس آن شخصیت یا کارتون خاص طراحی یا انتخاب می کنید. شخصیت هایی مثل میکی موس یا کارتون هایی مثل فروزن (frozen) و یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید و کودک تان رو خوشحال کند می تواند به عنوان تم انتخاب شما باشد.

از بابت اجرای تم مراسم می توانید با یک تشریفات برگزاری جشن تولد کودک صحبت کنید و کار برنامه ریزی، طراحی و اجرای تم را به آنها بسپارید. حتی می توانید از آنها برای انتخاب تم تولد مشاوره بگیرید.

برای اطلاع از شرایط برگزاری جشن تولد کودک با ما تماس بگیرید.

ست لباس تولد

اگر به فکر برگزاری جشن تولد کودک تان به صورت جذاب و مجلل هستید و خصوصا اگر تم تولد خاصی را برای جشن تولد انتخاب کردید، بهتر است مدل لباس کودک تان و حتی خوتان هماهنگ با تم تولد انتخابی تان باشد. بسته به نوع تم تولد می توانید لباس را دقیقا عین لباس شخصیت کارتونی سفارش دهید و یا این که رنگ های لباس را  هماهنگ با رنگ های مراسم انتخاب کنید.

همچنین اگر فرزندتان دختر است می توانید از ست لباس مادر و دختر استفاده کنید که این روزها طرفداران زیادی دارد. در این خصوص می توانید از مزون های مختلف برای طراحی و دوخت لباس کمک بگیرید و همچنین می توانید از تشریفات برگزاری جشن تولد کودک نیز مشاوره و راهنمایی بگیرید.

برگزاری جشن تولد کودک

بادکنک را فراموش نکنید

یادتان باشد برای برگزاری جشن تولد کودک به هر نحوی که شده از بادکنک استفاده کنید. علاوه بر این که بادکنک جزء جدایی ناپذیر تولد است، کودکان همیشه عاشق بادکنک هستند، پس بادکنک را از جشن تولد جدا نکنید. اگر بادکنک آرایی حرفه ای بخواهید (که جلوه ی بسیار زیبایی خصوصا در عکس ها خواهد داشت) نیاز است از تیم تشریفات برگزاری جشن تولد کودک کمک بگیرید. در غیر این صورت می توانید خودتان بادکنک پر شده از گاز هلیوم تهیه کنید که جذابیت زیادی برای کودکان دارد و یا این که خودتان بادکنک باد کنید و در مراسم استفاده کنید. اما در هر حال یادتان باشد تم تولد، کیک و بادکنک ها با هم همگی هماهنگ باشند، هر هماهنگی موجب زیبایی بیشتر خواهد شد.

مقاله ی جشن تولد در خانه را مطالعه کنید.

آتش بازی در برگزاری جشن تولد کوک

وجود آتش بازی و فشفشه از ضروریات برگزاری جشن تولد کودک نیست، اما موجب شادی و هیجان بیشتر می شود. حجم نور و جرقه و آتش همیشه چشم نواز و زیباست و عکس و فیلم ها را جذاب تر می کند، اما حواستان به این نکته ی مهم باشد که فشفشه ی انتخابی بی خطر باشد، مناسب سن کودک باشد، موجب ترس یا آسیب دیدگی کودکان نشود و مواردی از این قبیل.

پذیرایی و غذای تولد

هر مهمانی و جشنی نیاز به پذیرایی دارد. انواع پذیرایی تولد میتواند شامل کاپ کیک، کندی بار، کوکی، کوکتل میوه، فینگر فود، آب میوه و… باشد. در برگزاری جشن تولد کودک اگر مهمان های دعوتی تان کودکان هستند، بهتر است برای پذیرایی از خوراکی های رنگی و جذاب و غیر مضر برای کودکان استفاده کنید، حجم زیادی از شکلات و شیرینی می تواند برای کودکان مضر باشد، پس حواستان به این نکته باشد. علاوه بر پذیرایی احتمالا شما تصمیم دارید وعده غذایی ای را برای مهمان های دعوتی تان سرو کنید، می توانید غذای مفصل ایرانی را انتخاب کنید و یا غذاهای ساده تر و اسنک مانند، باز هم در انتخاب نوع وعده غذایی سلیقه و سلامت کودکان را در نظر داشته باشید.

به منظور تدارک پذیرایی و وعده غذایی تولد با ما تماس بگیرید.

موسیقی و سرگرمی جشن تولد کودک

وجود موسیقی در هر مراسم شادی نیاز است. در مورد برگزاری جشن تولد کودک انتخاب نوع موسیقی اهمیت بیشتری دارد تا مناسب سن کودکان بوده و مورد توجه کودکان قرار بگیرد. بهتر است از قبل در مورد آهنگ های مناسب کودکان و نحوه ی اجرای آن (توسط سیستم صوتی خانه و یا گروه موسیقی کودکان و دی جی مخصوص کودکان) تصمیم بگیرید. اگر همراه با موسیقی کودکان بازی های مناسب سن و سالشان انجام شود موجب شادی و هیجان هرچه بیشتر فرزندتان و مهمان ها می شود. همچنین عروسک گردانی و تن پوش عروسکی که هماهنگ با موسیقی با بچه ها بازی کند از موارد جذاب برای تولد کودکان محسوب می گردد. به این منظور نیز بهتر است از تشریفات های برگزاری جشن تولد کودک کمک و مشاوره بگیرید.

بازی ها و سرگرمی های جذاب کودکان

در برگزاری جشن تولد کودک باید مطابق با سن کودک بازی و سرگرمی های تدارک ببینید. از مسابقات گروهی گرفته، تا بازی های همراه با موسیقی، حباب بازی و عروسک گردانی، گریم صورت کودکان و… همه این موارد می تواند جشن تولد کودک را به یک روز فراموش نشدنی تبدیل کند.

کادوی تولد کودک

کادوی تولد بخش اصلی هر جشن تولدی است. شما به عنوان والدین کودک از هر کسی بهتر می دانید که چه کادویی برای فرزندتان مناسب است. شاید بتوانید از خواسته های قبلی و سلیقه ی او کمک بگیرید اما یادتان باشد که بهتر است کادوی تولد سورپرایز باشد و کودک از قبل در جریان انتخاب شما قرار نگیرد. بسته بندی کادو کودک هم مهم است که جذاب و هیجان انگیز باشد، می توانید از تم تولد برای انتخاب نوع و طرح بسته بندی استفاده کنید.

گیفت تولد به بچه ها

برگزاری جشن تولد کودک نیاز به گیفت تولد برای کودکان دارد. گیفت تولد هدیه ی کوچک سرگرم کننده ای متناسب با سن کودک های دعوت شده است که در مراسم به آنها داده می شود تا موجب شادی و سرگرمی و یادگاری آنها باشد. می توانید از عروسک های کوچک برای دختر کوچولوها تا لوازم تحریر برای کودکان کمب بزرگ تر و یا هر آنچه که شما به فکرتان می رسد را به کودکان به عنوان گیفت تولد هدیه دهید.

برگزاری جشن تولد کودک

عکاسی و فیلم برداری برگزاری جشن تولد کودک

همه ما می دانیم که عکاسی از کودکان کار آسانی نیست. چه خردسال باشند و جلب توجهشان به دوربین مشکل باشد و چه کمی بزرگ تر شیطان تر باشند که حاضر نیستند جلوی دوربین بایستند. به این منظور استفاده از تیم عکاس و فیلم بردار متخصص کودک می تواند ایده ی خوبی باشد تا به بهترین نحو ممکن تصاویر فرزندتان را در روز تولدش ثبت کند. اما با این حال شما خودتان هم میتوانید کار عکاسی و فیلم برداری را انجام دهید فقط حواستان باشد که به بهانه ی عکاسی، اصل مراسم را در لحظه از دست ندهید.

Call Now Buttonتماس مستقیم