تشریفات مجالس
تشريفات مجالس
26 آوریل 2019
تشریفات مراسم عقد
تشریفات مراسم عقد
26 آوریل 2019
نمایش همه

كارهای قبل عروسی

كارهای قبل عروسی

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

همه ما ميدانيم كه روز عروسي يك روز خاص در زندگي هر كدام از ما است كه تكرار هم نميشود. شايد از قبل آرزوها و روياهاي زيادي در مورد اين روز خاص در ذهن ما وجود داشته باشد. به همين دليل از مدت ها قبل بايد براي آن برنامه ريزي داشته باشيم تا كارهای قبل از عروسی به ترتيب خودشان انجام شوند و در روز عروسي خيالمان از بابت همه چيز راحت باشد. در اين مقاله سعي داريم ليست كاملي از واجبات كارهای قبل عروسی به شما ارائه دهيم تا شما را در برنامه ريزي دقيق تر ياري كند.

انتخاب تشريفات عروسی

براي برگزاري يك مراسم عروسي اولين كار انتخاب تشريفات عروسي است. قبل از هر كاري بايد تاريخ تقريبي عروسي خود و تعداد حدودي مهمان هاي دعوتيتان را تعيين كنيد.  سپس شروع كنيد به انتخاب تشريفات عروسی مناسب با سليقه و بودجه ي انتخابيتان. يادتان باشد كه تشريفات عروسی از صفر تا صد مراسم شما را طراحي و اجرا ميكند و عروسي شما فقط يك روز است، پس دقت در انتخاب تشريفات حرفه اي و با سابقه ي خوب، مهمترين كار شما قبل از عروسي است. حتما از تشريفات خود بخواهيد كه شما را براي تست مراسم دعوت كند تا از نزديك با سطح كار آنها آشنا شويد.

مراجعه كنيد به مقاله ي بهترين تشريفات عروسي در تهران و مقاله ي قيمت تشريفات عروسي.

براي اطلاع از منوهاي تشريفات عروسي و شركت در تست مراسم با ما تماس بگيريد.

انتخاب باغ تالار

بعد از آشنايي با تشريفات ها براي نهايي شدن تاريخ با كمك تشريفات عروسی باغ تالار مناسبي براي جشنتان انتخاب كرده و با رزرو كردن باغ تالار تاريخ عروسی خود را قطعي كنيد. در انتخاب باغ تالار برای مراسمتان به فصل عروسی و ظرفیت سالن دقت کنید. به عنوان مثال باغ تالاری که بیشتر فضای آن باغ و فضای سبز است، برای فصل زمستان که هوا سرد بوده و عملا استفاده از فضای باز ممکن نیست، خیلی گزینه ی مناسبی نخواهد بود. یا مثلا اگر تعداد مهمان های شما زیاد نیست، انتخاب عمارتی با گنجایش سالن زیاد، فضای عروسی شما را خلوت و بی حال جلوه میدهد. بنابراین بهتر است در انتخاب باغ تالار مشاور خوبی همراهتان باشد.

به مقاله ي انتخاب باغ تالار و تالار عروسي مراجعه كنيد.

براي مشاوره رايگان انتخاب باغ تالار با ما تماس بگيريد.

انتخاب لباس عروس و داماد

زماني كه تاريخ عروسيتان دقيقا مشخص شد زمان آن رسيده كه سر فرصت و حوصله دنبال مابقي كارهای قبل عروسی باشيد و اولين آن ميتواند انتخاب لباس هايتان باشد. اين كه تصميم داريد لباس ها را به مزوني سفارش بدهيد تا طبق اندازه و سليقه ي شما دوخته شود يا اينكه ميخواهيد از بين لباس هاي آماده ي موجود در بازار انتخاب و خريد را انجام دهيد يا حتي لباس عروس را اجاره كنيد در زمان بندي شما تاثير زيادي دارد. قطعا دوخت صفر تا صد لباس زمان بيشتري از شما گرفته و حداقل چند بار نياز به پرو دارد. پس به اين نكته توجه كنيد تا زمان كافي را براي داشتن لباس مناسب داشته باشيد. بعد از آن دقت كنيد كه لباس عروس و داماد نياز به اكسسوريز و تزئينات اضافه هم دارد. به عنوان مثال تور سر عروس، تاج يا اكسسوريز موي عروس، كراوات يا پاپيون داماد، پوشت داماد و… بنابراين علاوه بر خود لباس ها نياز به اختصاص زماني براي انتخاب اكسسوريز نيز وجود دارد.

قبل از انتخاب لباس عروس حتما مقاله انتخاب لباس عروس را مطالعه کنید

انتخاب آرايشگاه عروس و داماد

آرايش عروس از دغدغه هاي هميشگي عروس خانم هاست. انتخاب آرايشگاه عروس مطابق با سليقه ي شما از مهم ترين كارهای قبل عروسی است كه بايد زمان كافي براي پيدا كردن آن اختصاص دهيد. پيشنهاد ما به شما اين است كه حتما براي انتخاب آرايشگاه عروس از قبل به بازديد عروس هاي آرايشگاه ها برويد و از نزديك سطح كار و سبك آرايش صورت و موي عروس را ببينيد تا بتوانيد بهتر و دقيق تر تصميم بگيريد. انتخاب آرايشگاه داماد هم اين روزها جز كارهای قبل عروسی براي دامادها است اما نياز به زمان زيادي ندارد.

ميتوانيد مقاله ي چند نکته مهم در انتخاب آرايشگاه عروس را مطالعه كنيد.

خريد حلقه ازدواج و سرويس عروس

يكي ديگر از كارهای قبل عروسی كه نياز به دقت و زمان زيادي دارد، انتخاب حلقه هاي ازدواج و سرويس عروس خانم است. به شما پيشنهاد مي دهيم كه از قبل در اين مورد با هم صحبت كنيد و بودجه اي را بين خودتان تعيين كنيد و سپس در آن رنج قيمت حدودي به دنبال مواردي بگرديد كه مطابق با سليقه ي شما دو نفر است. خصوصا در مورد حلقه ازدواج بهتر است وقت بگذاريد و نمونه هاي مختلف را روي دستانتان امتحان كنيد چرا كه حلقه ازدواج چيزي است كه شما همواره تا آخر عمرتان قرار است دستتان باشد و خوب است كه از ديدنش لذت ببريد.

در اين مورد به مقاله ي حلقه ازدواج رجوع كنيد.

برگزاری مراسم عقد

شما ميتوانيد تصميم بگيريد كه قبل از روز عروسی تان مراسم عقد را اجرا كنيد يا عقد اصلي را بگذاريد روز عروسی، به هر حال مراسم عقد از  اصلي ترين كارهای قبل عروسی است كه بايد براي آن تدارك ببينيد. انتخاب نوع سفره عقد، عاقد، نوع عقد، تهيه ي گيفت عقد، افرادي كه هنگام عقد جام عسل و جاي حلقه ها را مي آورند، انتخاب افرادي براي مراسم گرفتن سفره روي سر عروس و داماد و ساييدن قند، انتخاب فردي براي اعلام كردن كادوها و… همه مواردي هستند كه در ليست كارهای قبل عروسی قرار دارند.

پیشنهاد میکنیم مقاله ي تشريفات مراسم عقد را مطالعه كنيد.

کلاس رقص تانگو

خيلي از عروس و دامادها دوست دارند قبل از مراسم عروسي به كلاس رقص بروند تا براي مراسمشان آمادگي بيشتري داشته باشند. اگر شما هم از اين دسته هستيد بايد زودتر براي آموزش رقص تكي و دو نفره تانگو اقدام كنيد. معمولا در شب عروسی، عروس و داماد با يك آهنگ خاص و انتخابي خودشان اولين رقص دو نفره تانگو را با مراسمي با شكوه همراه با آتش بازي، مه سرد، كاغذ پاش و… انجام ميدهند كه برگزاري اين مراسم توسط تشريفات عروسي شما انجام ميشود. اما شما بايد از قبل آهنگ خاص خودتان را انتخاب كنيد و آهنگ را با گروه موسيقي خود در ميان بگذاريد و از قبل براي رقص با آن آهنگ خاص خود را آماده كنيد. همچنين لازم است از قبل يك يا دو نفر را براي رقص چاقو زمان برش كيك انتخاب كنيد و با آنها هماهنگي لازم را انجام دهيد.

دسته گل و ماشين عروس

از ديگر كارهای قبل عروسی، انتخاب يك گل فروشي مناسب براي سفارش دسته گل عروس و تزئين ماشين عروس است. شما ميتوانيد براي انتخاب گل فروشي از تشريفات عروسي خود مشورت بگيريد، سپس با توجه به فصل عروسي و سليقه تان رنگ و نوع گل ها را انتخاب كنيد و با كمك گل آرا به نتيجه ي نهايي براي دسته گل و ماشين عروس برسيد. پيشنهاد ما اين است كه تركيب رنگي گل هاي مراسم عروسيتان و ماشين و دسته گل با هم هماهنگي داشته باشد تا در روز مراسم و فيلم و عكس ها همه چيز به زيباترين حالت ممكن ديده شود. اين را نيز به خاطر داشته باشيد كه امروزه براي ماشين عروس به اندازه گذشته گل آرايي انجام نميشود و بهتر است از مدل هاي ساده تر و سبك تر استفاده كنيد.

دعوت از مهمان ها

هر دو خانواده بايد شروع كنند به نوشتن اسامي افرادي كه ميخواهند دعوت كنند و تعداد دقيق مهمان ها مشخص شود. سپس كارت عروسی را طبق سليقه خود سفارش داده و به دست مهمان ها برسانيد. اگه تشريفات عروسی شما خوب باشد اين امكان را به شما ميدهد تا تعداد قطعي مهمان هاي دعوتي شما را تا چند روز قبل از عروسی به آنها اطلاع دهيد و از هزينه اضافي بپرهيزيد و همچنين كار سفارش كارت عروسی و چاپ آن را به عهده ميگيرد تا در زمان شما صرفه جويي شود.

انتخاب آتليه عروس

بدون شك انتخاب آتليه ي مناسب براي عكاسي و فيلم برداري مراسمتان يكي از مهم ترين كارهای قبل عروسی است كه نياز به دقت و زمان زيادي دارد، چرا كه از كل مراسم عروسی شما تنها عكس و فيلم هاست كه به يادگار مي ماند. براي انتخاب آتليه يا استديو عكاسي زودتر از هركاري اقدام كنيد و حتما نمونه كارهای زيادي از عكس و كليپ و ويدئوي عروسی از آتليه هاي مختلف ببينيد و تصميم بگيريد كه شما دو نفر از سبك كاري كدام آتليه بيشتر خوشتان مي آيد. دقت كنيد كه انتخاب عكاس و فيلمبردار همزمان يك امر سليقه اي و يك كار حرفه اي است، پس از بين افراد متخصص تيمي را كه با سليقه ي شما هماهنگي دارد انتخاب كنيد. اين روزها عكاسي فرماليته هم مورد استقبال بسياري از عروس و دامادها قرار گرفته است، بدين معني كه يك روز غير از روز عروسی و قبل تر از آن شما همراه تيم عكاسي به شهر يا حتي كشور ديگري ميرويد، لباس عروس و يا لباس ديگري پوشيده، ميكاپ ميكنيد و عكاسي و فيلم برداري انجام ميشود. اگر ميخواهيد عكاسي فرماليته هم داشته باشيد بايد زمان كافي براي اين كار را هم در نظر بگيريد.

مقاله ي انتخاب بهترين آتليه عروس را مطالعه كنيد.

آماده کردن خانه و تهیه جهیزیه

قطعا قبل از عروسی بايد به فكر محل سكونت و وسايل زندگي خود باشيد. اين كه قرار است خانه اي بخريد، اجاره كنيد، يا خانه اي را بازسازي كنيد، هر كدام زمان زيادي از شما ميگيرد. خريد  و تدارك وسايل خانه و زندگي يا به اصطلاح قديمي ترها، خريد جهيزيه نيز خود داستان درازي دارد. بعد از تهيه و تدارك همه ي موارد ميماند چيدمان منزل و انتقال وسايل شخصي به خانه جديد. اگر تصميم داريد شب عروسی به خانه ي خودتان برويد بهتر است هرچه زودتر كارهای خانه را انجام دهيد، چرا كه روزهاي قبل از عروسی به اندازه ي كافي شلوغ و پر استرس هستند و انجام كارهای خانه در آن روزها تقريبا غير ممكن است.

اين موارد جز اصلي ترين كارهاي قبل عروسی بود كه هر عروس و دامادي بايد از قبل به آنها فكر كرده و زمان لازم را به هر كدام اختصاص دهد. بهتر از يك ليست از كارها تهيه كنيد و به ترتيب انجام كارها را برنامه ريزي كنيد تا قبل از روز عروسی خيالتان از بابت همه چيز راحت باشد.

Call Now Buttonتماس مستقیم