انتخاب باغ تالار
انتخاب باغ تالار
10 آوریل 2015
آتلیه عروس
انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس
25 ژانویه 2019
نمایش همه

انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

يكي از مهمترين و هیجان انگیزترین كارهاي مربوط به عروسي، انتخاب لباس عروس است كه شاید هر عروس رویاهای زیادی در مورد آن دارد اما بهتر است براي این انتخاب معيارهاي مختلفي را در نظر گرفت. در این مقاله به مواردی اشاره میکنیم که میتواند راهنمای خوبی برای انتخاب لباس عروس متناسب با شخص شما باشد. معيارهاي اصلي انتخاب شما ميتواند موارد زير باشد:

زمان عروسی

اينكه عروسي شما در فصل گرم برگزار ميشود يا فصل سرد تاثير مستقيم بر نوع لباسي دارد كه انتخاب ميكنيد. براي فصول سرد ميتوانيد از لباس هايي با پارچه ها و يا زيرسازي گرم تر استفاده كنيد و يا از كُت، شنل يا پوست براي روي لباستان استفاده كنيد. اما براي فصل های گرم بهتر است لباس عروس كمي سبك تر و با پارچه هاي نازكتر انتخاب كنيد چرا که روز عروسي روز طولاني و پر فعاليتي است و گرما ميتواند موجب خستگي و كلافگي شما شود.

مکان عروسی

يكي از فاكتورهايي كه عموما به آن بي توجه اند، در نظر گرفتن مكان عروسي براي انتخاب مدل لباس عروس است. به اين معني كه اگر مراسم شما در يك عمارت و باغ مجلل برگزار ميشود بهتر است از لباس هاي كار شده، دنباله دار، پُفي و به اصطلاح مجلل تر استفاده كنيد كه در مراسم و همچنین درعكس ها همخواني وجود داشته باشد. یا اگر در يك باغ با فضاي سبز طبيعي و گياهان متنوع عروسي را برگزار ميكنيد، میتوانید از لباس هاي به سبك بوهو استفاده كنيد كه راحت تر و سبك تر هستند.

مقاله ی انتخاب باغ تالار و تالار عروسی را مطالعه کنید.

برای انتخاب مکان عروسی مناسب با ما تماس بگیرید.

سبک عروسی

شما میتوانید برای چیدمان و دیزان عروسیتان یک سبک انتخاب کرده و به تشریفاتتان بگویید که طبق آن سبک عروسی شما را طراحی کنند، مانند سبک رویال، کلاسیک، روستیک و… در این صورت به یاد داشته باشید که لباس عروس شما باید متناسب با سبک انتخابی کل مراسمتان باشد تا همخوانی و هارمونی در جشن و عکس و فیلم هایتان وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر سبک روستیک را برای عروسیتان انتخاب میکنید باید به خاطر داشته باشید که سبک روستیک به معنای روستایی و طبیعی بودن همه چیز است، پس چیدمان عروسیتان با عناصر چوبی و طبیعی و عموما همه گل و گیاهان به صورت نامنظم طراحی میشود، و شما بهتر است لباس عروس به سبک روستیک بپوشید، که عموما غیر پُفی و بدون کار دست است.

میتوانید مقاله ی بهترین تشریفات عروسی در تهران را مطالعه کنید.

برای انتخاب سبک عروسی با مشاورین ما تماس بگیرید.

شما میتوانید برای چیدمان و دیزان عروسیتان یک سبک انتخاب کرده و به تشریفاتتان بگویید که طبق آن سبک عروسی شما را طراحی کنند، مانند سبک رویال، کلاسیک، روستیک و… در این صورت به یاد داشته باشید که لباس عروس شما باید متناسب با سبک انتخابی کل مراسمتان باشد تا همخوانی و هارمونی در جشن و عکس و فیلم هایتان وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر سبک روستیک را برای عروسیتان انتخاب میکنید باید به خاطر داشته باشید که سبک روستیک به معنای روستایی و طبیعی بودن همه چیز است، پس چیدمان عروسیتان با عناصر چوبی و طبیعی و عموما همه گل و گیاهان به صورت نامنظم طراحی میشود، و شما بهتر است لباس عروس به سبک روستیک بپوشید، که عموما غیر پُفی و بدون کار دست است.

راحتی لباس عروس

معمولا موقع پرو لباس عروس همه ی عروس ها جلوي آينه ي قدي مي ايستند و لباس را برانداز ميكنند، اما يك نكته ي مهم اين است كه با لباس عروسی كه ميخواهيد انتخاب كنيد حتما روي صندلي بنشينيد و راحتي آن را موقع نشستن هم امتحان كنيد. چرا که به هر حال در روز عروسي زمان هايي را بايد بنشينيد. البته لباس عروس و اصولا لباس شب و رسمي لباس هاي راحتي نيستند و نبايد هم توقع خيلي راحت بودن را داشته باشيد، اما در کل بايد به نحوی باشد كه بتوانید يك صبح تا شب را به خوبي با آن سپري كنيد، چه موقع نشستن، چه ايستادن، چه راه رفتن و رقصيدن.

میزان پوشش لباس عروس

ميزان پوشيدگي لباس عروس كاملا مرتبط با انتخاب شما نسبت به نحوه ي پوشش شما دارد. اينكه ميخواهيد لباس عروس دكلته، پشت باز، آستين دار يا… باشد و يا اينكه دوست داريد روي لباس عروستان پوششي مثل كُت، شنل يا… داشته باشيد. بهتر است اول تصميم خود را بگيريد و بعد دنبال لباس مناسب بگرديد.

لباس عروس رویایی

احتمالا همه ي دخترها از کودکی تصوراتي در مورد مدل لباس عروس و روز عروسيشان داشته اند. اينجا وقت مناسبي است براي استفاده از روياها و تخيلاتتان، قطعا روياهاي شما در طي زمان تصوراتي خوشايند براي شما بوده اند كه لبخند را به لبتان آورده اند، به آنها اعتماد كنيد و در انتخاب لباس عروستان از آنها استفاده كنيد، به هر حال هرچه باشد شما سالها با آن تصاوير ذهني خوش بوده ايد.

قیمت لباس عروس

شما بنابر بودجه اي كه براي خرید لباس عروس در نظر گرفته ايد ميتوانيد بين برندها، مزون ها و جاهاي مختلف براي انتخاب، خريد و يا اجاره ي لباستان بگرديد. لباس عروس را بين مناسب ترين قيمت يا قيمت هاي خيلي خيلي بالا ميتوانيد انتخاب كنيد و انتخاب قیمت و محل خرید لباس كاملا به تصميم شما و بودجه ی انتخابی شما برای این کار بستگي دارد.

سلیقه شخصی

انتخاب لباس یک امر سلیقه ای است. شما ميتوانيد براي انتخاب لباس عروستان با خانواده و دوستان مشورت كنيد. اما به خاطر داشته باشيد كه آن لباس را شما قرار است بپوشيد، بنابراين سليقه ي شخص شما از همه مهمتر است، همچنین توجه داشته باشيد كه سليقه ي همسرتان را نيز در اين انتخاب در نظر بگيريد. اين روز، روزِ شما دو نفر است و تمامي عكس و فيلم ها تا آخر عمر پيش شماست، پس انتخابي كنيد كه همواره از ديدن آنها لذت ببريد.

مد روز

همانطور كه ميدانيد هر سال و يا هر چند سال يك بار مد لباس تغيير ميكند و لباس عروس هم از اين قاعده مستثني نيست. شما ميتوانيد مدل لباستان را بر اساس مد لباس عروس سال انتخاب كنيد، اما به ياد داشته باشيد كه بهتر است از انتخاب بعضي از مدل هاي خيلي فانتزي و عجيب خودداري كنيد. فقط تصور كنيد که بهتر است پنج يا ده سال بعد كه مد عوض شد، هنوز با ديدن عكس و فيلم عروسيتان حس خوبي داشته باشيد.

فرم بدن

از نظر طراحان لباس، هر مدل لباسي متناسب با نوعي از اندام است و روی آن به خوبی می نشیند. پس بهتر است براي انتخاب لباس عروس براي زيباترين روز زندگيتان اول به اين نكته دقت كنيد كه چه مدل لباسي به اندام شما بيشتر مي آيد. مثلا خانم هايي با پايين تنه ي پُر (اندام سيب و گلابي) بهتر است از لباس هايي با دامن گشاد و پُفي استفاده كنند و خانم هايي با كمر باريك (اندام ساعت شني) با لباس هاي جذب دنباله دار يا مدل ماهي بسيار جذاب ميشوند. پس بهتر است قبل از انتخاب لباس، فرم بدنتان را بهتر بشناسید و طبق آن مدل لباس عروستان را انتخاب کنید. عكس زير ميتواند راهنماي خوبي براي شما باشد.

مدل جواهرات و سرويس

شايد اين عامل يكي از كم اهميت ترين عوامل انتخاب لباس باشد، اما اگر بخواهيد انتخاب خيلي دقيقي داشته باشيد ميتوانيد مدل سرويس عروسيتان را در انتخاب لباس عروس مد نظر قرار دهيد. بهتر است هنگام پرو لباس، جواهراتتان را با خود ببريد و همراه لباس آنها را امتحان كنيد. بيشترين عامل موثر مدل يقه لباس و مدل گرنبند است. گردنبندهاي آويز را بهتر است با يقه ي باز استفاده كنيد. همينطور اگر گوشواره ي آويز داريد، بهتر است از لباس یقه دار استفاده كنيد. اينها توصيه هستند، نه قانون، پس اگر امكان داشت ميتوانيد اين نكات را در نظر داشته باشيد اما نگذاريد انتخاب شما را محدود كنند.

با در نظر گرفتن اين موارد و تركيب آنها مطمئنا ميتوانيد انتخاب خوبي براي لباس عروس رويايي خود داشته باشيد. يادتان باشد مهمترين نكته احساس خوب شما به لباستان و خودتان است، پس بهتر است هر كاري كه ميكنيد و هر تصميمي ميگيريد در اين راستا باشد تا خاطره ي خوشي را تا هميشه برايتان به جا بگذارد.

برای تهیه لباس عروس هم میتوانیم به شما مشاوره دهیم

Call Now Buttonتماس مستقیم