سالن تولد در تهران
سالن تولد در تهران
29 می 2019
نمایش همه

عروسی به سبک بوهو

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

پیش از توضیح در مورد برگزاری مراسم عروسی به سبک بوهو لازم است مقدمه ای در این زمینه ارائه شود. همانطور که می دانید یکی از بخش های اصلی هر مراسم، دکور و دیزاین مراسم است و جشن عروسی به عنوان یکی از اصلی ترین جشن های زندگی هر فرد، از این قاعده نه تنها مستثنی نیست، بلکه عموما طراحی منحصر به فرد آن برای عروس و داماد ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مراسم عروسی را می توان به سبک های گوناگونی برگزار کرد، البته درست است که دکور بخش اصلی سبک مراسم را تشکیل می دهد اما باید بدانید که تمامی جزئیات دیگر، از جمله نوع لباس عروس و داماد، نوع آرایش صورت و موها، نوع استایل ساقدوش ها، حتی نحوه ی فیلم برداری و عکاسی و یا نوع پذیرایی از مهمان ها می تواند تحت تاثیر سبک برگزاری عروسی، تغییر کند. و البته پیشنهاد ما این است که اگر هر سبکی را برای مراسمتان انتخاب میکنید، بهتر و زیبا تر است که به تمامی جزئیات دقت کنید. به عنوان مثال اگر عروسی به سبک بوهو را انتخاب کردید (در ادامه به صورت مفصل سبک بوهو را بررسی خواهیم کرد)، بهتر است از مدل های لباس عروس و نحوه ی گل آرایی دسته گل عروس به سبک بوهو نیز پیروی کنید. هرچه هماهنگی جشن شما بیشتر باشد، همه چیز زیبا تر و دلنشین تر جلوه خواهد کرد و این همان چیزی ست که هر عروس و دامادی دنبالش هستند.

***مقاله ی انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس را بخوانید.

برای مشاوره و برگزاری عروسی به سبک بوهو توسط تشریفات پیوگانی با ما تماس بگیرید.

تاریخچه بوهو یا بوهمین

بوهمین نخستین بار در اروپا در سالیان گذشته به هنرمندانی گفته میشد که به روش غیر متعارف همراه با جمعی از افراد مشابه با خود، عموما به صورت کولی وار زندگی می کردند. هنرمندانی دوره گرد که عموما به صورت اختیاری ساده زیستی و صرفه جویی و زندگی غیر متعارف بی پروا دور از شهر را انتخاب می کردند. اعتقاد اصلی آنها به رهایی از قید و شرط های شهر نشینی و عشق آزاد بوده است. این تاریخچه اصلی کلمه بوهمین است. اما عروسی به سبک بوهو چیست و از کجا آمده؟ در ادامه مقاله توضیحاتی در مورد آن می دهیم.

سبک بوهو یا بوهمین

امروزه روز سبک بوهو یا بوهمین دیگر مختص هنرمندان و دوره گردان کولی نیست. بلکه سبکی است که جای خود را در پوشش و لباس، دکور و دیزاین، سبک زندگی، مدل آرایش و… باز کرده است. سبکی که پیرو ساده زیستی و راحتی، نزدیکی به عناصر طبیعی و ‌حالت خام و بکر اجسام و به دور از هر نوع آیتم لوکس می باشد. در دنیای امروز، سبک بوهو طرفداران زیادی دارد که الزاما نه هنرمند هستند، نه ساده زیست و کولی، فقط افرادی هستند که از نظر سلیقه ای مواردی به دور از تجملات را می پسندند و دوست دارند دور از چهارچوب و قواعد جامعه به صورت آزاد و رها زندگی کنند و شاید حتی گاهی افرادی هستند که فقط به دنبال تنوع و مد، سبک بوهو را انتخاب می کنند. این گونه افراد برای مراسم عروسی خود نیز ممکن است عروسی به سبک بوهو را بپسندند و انتخاب کنند.

عروسی به سبک بوهو

عروسی به سبک بوهو از مواردی است که امروزه در دنیا، خصوصا اروپا طرفداران زیادی دارد. در ایران نیز مدتی است که عروسی به سبک بوهو رایج شده است و طرفداران خاص خود را دارد. البته متاسفانه این مد در ایران به صورت نصفه و نیمه وارد شده است، چرا که افرادی که برگزار کننده مراسم هستند، اطلاع چندانی در مورد نحوه طراحی و دکور ندارند و صرفا چند نماد را به عنوان دکور و زیبایی استفاده می کنند و متاسفانه راهنمای درستی برای عروس و دامادها در جهت انتخاب بهتر موارد جهت هماهنگی مناسب تمامی عناصر موجود در عروسی به سبک بوهو نیستند.

***برای مشاوره در رابطه با انواع سبک مراسم عروسی با شریفات پیوگانی تماس بگیرید.

***می توانید مقاله ی بهترین تشریفات عروسی در تهران را مطالعه کنید.

برای مشاوره و برگزاری عروسی به سبک بوهو توسط تشریفات پیوگانی با ما تماس بگیرید.

عناصر عروسی به سبک بوهو

در دکور و دیزاین مراسم به سبک بوهو، عناصری غیر لوکس و تجملاتی که بیشتر حالت خانگی، دلنشین،طبیعت محور،بکر و وحشی دارند استفاده میشوند. میتوان چند المان را به عنوان نمادهایی از عروسی به سبک بوهو نام برد؛

 • عناصر دست باف: هنر بافتن طناب ها توسط گره که کاملا دستی انجام می شود و عموما از طناب هایی با رنگ های سفید و شیری استفاده میشود
 • دریم کچر: اگرچه که دریم کچرها عناصر ساخته سرخ پوستان آمریکایی هستند و کاربدی نمادین داشته اند، اما در سبک بوهو از دریم کچرها استفاده ی زیادی می شود
 • فرش یا قالیچه: از فرش های رنگی، قالیچه های پا خورده با رنگ های جیغ و گرم، عناصر طبیعی و حیوانی و… به عنوان کف پوش استفاده می شود.
 • عناصر حصیری: برخی از عناصر حصیری دست باف به عنوان وسایل دکوری، تزئینی،…
 • عناصر چوبی: از میز و صندلی و طاق و…
 • بطری شیشه ای: بطری های شیشه ای رنگی متنوع به عنوان لوازم دکوری، جای گل و…
 • ریسه های نور: برای دکور مراسم در شب
 • کاکتوس: گاهی در دکور عروسی به سبک بوهو از گلدان های کاکتوس های بزرگ استفاده می شود.
 • طاق های چوبی هرمی: مشابه با چهارچوب چوبی چادر سرخپوست ها بوده و برای جایگاه عکس عروس و داماد استفاده می شود.
 • طاق های چوبی مثلثی: مثلث یکی از نمادهای سبک بوهمین است.
 • کوسن و تشکچه: کوسن های رنگ رنگی نامرتب به عنوان بخشی از فضای عروسی به سبک بوهو دیده می شوند.
 • گل های وحشی: گل آرایی در عروسی به سبک بوهو به صورت کاملا عیر متعارف و وحشی همراه با گیاهان عجیب و غریب (غیر از گل) از برگ های سبز و خشک و… استفاده می شود.
 • پارچه های گیپور و قلاب بافی: در جای جای عروسی به سبک بوهو دیده می شود.
 • عناصر طبیعی: عناصری مرتبط با طبیعت و حیوانات به عنوان دکور در مراسم عروسی به سبک بوهو استفاده می شوند.
 • شمع آرایی: با شمع های خام و خالص بدون جا شمعی انجام می شود.
 • و….

همانطور که میبینید عروسی به سبک بوهو عناصر زیادی داشته و چندان هم ارزان نخواد بود ولی در مجموع می توان گفت مراسم عروسی به سبک بوهو با الهام از سبک زندگی هنرمندان کولی اروپایی شکل گرفته و بیشتر حالت خودمانی و راحتی دارد. بر خلاف مراسم عروسی به سبک رویال و کلاسیک که همه چیز دارای چهارچوب و قالب است و تجملات زیادی وجود دارد.

***به مقاله قیمت تشریفات عروسی رجوع کنید.

کیک عروسی بوهو

عروسی به سبک بوهو مثل هر عروسی دیگری نیاز به کیک دارد ولی در اینجا سبک دیزاین کیک هم متفاوت است، کیک عروسی بوهو با تعداد طبقات کمتر و عموما به حالت نیکد است که فقط با گل و برگ طبیعی تزئین شده است.

***میتوانید مقاله کیک عروسی را مطالعه کنید.

لباس عروس بوهو

لباس عروس به سبک بوهو، کاملا از حالت پفی و زرق برق دار به دور است، لباسی ساده، راسته و بدون کار دست و عموما تمام گیپور است. عروسی که با لباس پفی و مرواریدی و براق وارد عروسی به سبک بوهو شود، کمی تناسب بصری مراسم را به هم میزند.

***در این خصوص مقاله انتخاب لباس عروس را مطالعه کنید.

برای مشاوره و برگزاری عروسی به سبک بوهو توسط تشریفات پیوگانی با ما تماس بگیرید.

آرایش عروس بوهو

آرایش عروس هم در عروسی به سبک بوهو دست خوش تغییرات زیادی است. آرایش به صورت ساده و نود، بدون زرق و برق خواهد بود. موها عموما به صورت باز و یا جمع شده ی شل و بدون تاج سر آرایش می شوند.

میتوانید به مقاله ی چند نكته مهم در انتخاب آرايشگاه عروس مراجعه کنید.

دسته گل عروس بوهو

دسته گل دست عروس هم هماهنگ با سایر موارد طراحی میشود، دست گلی نامنظم و پر از گیاهان (نه فقط گل) نامتعارف به صورت حجمی بزرگ و وحشی آرایش می شود تا عروسی به سبک بوهو را تکمیل کند.

مخاطبان عروسی به سبک بوهو

در نهایت پس از توضیح تمامی جوانب عروسی به سبک بوهو، لازم است مخاطبان این سبک را هم مشخص کنیم. دسته ای از هنرمندان، همواره به دنبال سبک بوهو بوده و از این سبک لذت می برند. دختر هنرمندی را در نظر بگیرید که به عنوان عروس، از پوشیدن لباس پفی و تاج براق بی زار است، قطعا عروسی به سبک بوهو از انتخاب های او خواهد بود. دسته ای دیگر، افرادی هستند که از تجملات و عناصر لوکس و رسمی لذت نمی برند، سبک بوهو با راحتی و خودمانی بودن، این افراد را جذب خود می کند. و اما دسته سوم افرادی هستند که همواره دنباله رو مد بوده و دوست دارند متفاوت باشند، امروزه عروسی به سبک بوهو از مد های روز اروپاست و قطعا جذابیت های زیادی دارد. و در نهایت هر فرد دیگری که از جذابیت های بصری بوهو لذت می برد میتواند این سبک را انتخاب کند.

برای مشاوره و برگزاری عروسی به سبک بوهو توسط تشریفات پیوگانی با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonتماس مستقیم