کیک عروسی
کیک عروسی
14 فوریه 2019
گيفت عروسي
گيفت عروسي
28 فوریه 2019
نمایش همه

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

همه ما ميدانيم كه اولين قدم براي ازدواج و مراسم عروسي، خريدن حلقه ازدواج است و اغلب اوقات متاهل بودن افراد را با حلقه ي دستشان به رسميت ميشناسيم، اما آيا تا به حال فكر كرده ايد كه حلقه ازدواج نماد چيست؟ و چرا حلقه را در انگشت چهارم دست چپ مي اندازيم؟

حلقه ازدواج نماد چيست؟

حلقه به صورت رينگ يا دايره اي پيوسته است و ابتدا و انتها ندارد در نتيجه نمادي از ابديت، بي انتهايي و بينهايت است، درست همانطور كه عشق بايد باشد، به همين دليل است كه براي ازدواج حلقه ميخرند نه انگشتر، تا نمادي از بي انتهايي عشق باشد به امید زندگی زناشویی پایدار و مداوم.

چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ مي اندازيم؟

در همه ی فرهنگ ها حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ مي اندازند، زيرا كه از گذشته باور بر اين بوده كه رگ موجود در اين انگشت مستقيما به قلب ميرود و نشانی از اتصال مستقیم عشق طرف مقابل به قلب دارد. البته در چين باستان دليل ديگري براي انتخاب اين انگشت وجود داشته که در سایر ملیت ها هم به آن اشاره شده است. شما هم امتحان كنيد، كف دو دستتان را به هم بچسبانيد جوري كه هر انگشت روي انگشت متقابل خود قرار بگيرد، سپس سعي كنيد همانطور كه تمام كف دست و انگشتانتان به هم اتصال دارند فقط دو انگشت شصت را از هم دور كنيد، كار ساده اي است. مجدادا دو شصت را به هم چسبانده و اين بار دو انگشت اشاره را از هم دور كنيد، اين كار هم ممكن است، همين كار را براي انگشتان سوم و انگشتان كوچك دست هم امتحان كنيد، همه قابل جدا شدن هستند، اكنون سعي كنيد فقط انگشتان چهارم را از هم جدا كنيد، متوجه خواهيد شد كه انگشتان چهارم تنها انگشتاني هستند كه موقع اتصال دو دست هرگز قابل جدا شدن از هم نيستند، به همين منظور انگشت چهارم را انگشت عشق مينامند، عشقی ابدی و جدایی ناپذیر.

دلايل مختلفي در هر فرهنگ براي انتخاب انگشت حلقه وجود دارد، اما چيزي كه مهم است اين است كه امروزه تقريبا در هر نقطه از دنيا كه برويد انگشت چهارم دست چپ را به عنوان انگشت حلقه ميشناسند.

برای آشنایی بیشتر از آداب و رسوم عقد ایرانی مقاله ی تشریفات مراسم عقد را مطالعه کنید.

انتخاب حلقه ازدواج

براي انتخاب حلقه ازدواج معيارهاي مختلفي وجود دارد كه در اينجا فقط سعي داريم نكات مهمي كه موقع انتخاب و خريد حلقه بايد به آنها دقت كنيد را با هم بررسي كنيم.

 • سليقه شخصي شما و همسرتان مهم است

قطعا سليقه ي شخص شما نسبت به همه ي موارد اولويت دارد چرا كه اين شماييد كه قرار است آن حلقه را هميشه در دست داشته باشيد، ميتوانيد از سليقه ي همسرتان هم استفاده كنيد چون این حلقه نمادی از عشق به اوست، اما مطمئن شويد كه خودتان حلقه را دوست داشته باشید تا همیشه از نگاه به آن لذت ببرید. اگر اختلاف نظر در مورد نوع حلقه بین شما زیاد بود ميتوانيد تركيبي از سليقه خودتان و همسرتان را انتخاب كنيد. به هر حال بهترین حالت این است که هر دوی شما حلقه هایتان را دوست داشته باشید.

 • بودجه اي براي اين كار انتخاب كنيد

قطعا بودجه انتخابي شما در انتخاب حلقه ازدواج نقش تعيين كننده اي دارد. اين كه ميخواهيد حلقه ازدواج تان طلا باشد يا نقره، نگين دار باشد يا ساده، جواهر داشته باشد يا نه،… به انتخاب بودجه توسط شما دو نفر بستگي دارد. پس بهتر است قبل از خرید، بین خودتان هزینه ی حدودی در نظر بگیرید تا در هنگام انتخاب حلقه بدانید باید دنبال چه چیزی بگردید.

 • بلند مدت فكر كنيد

يادتان باشد ممكن است شما تا آخر عمر حلقه يا انگشترهاي ديگري هم بخريد، اما حلقه ازدواج تان همين است كه روز عروسي دستتان ميكنيد و اين حلقه است كه با عشق انتخاب شده، پس حلقه اي انتخاب كنيد كه بتوانید همیشه دوستش داشته باشید و بتوانید سالها دستتان كنيد، حلقه اي انتخاب كنيد كه در سنين مختلف و شرايط مختلف مناسب دستانتان باشد، از انتخاب مدل هاي فانتزي كه ممكن است بعدا دلتان را بزند پرهيز كنيد، حلقه اي انتخاب كنيد كه از مد نيفتد، همه ما میدانیم که در هر سالی ممکن است یک مدلی مد شود که برای آن سال خاص بسیار جذاب است، اما به این فکر کنید که مد همواره در حال تغییر است و احتمالا چند سال بعد آن مدل قدیمی شده و دیگر به چشمتان زیبا نمی آید. بهترین راه حل این است که مدلی را انتخاب کنید که اصالت داشته و همیشه زیبا به نظرتان جلوه کند.

 • استايل شخصي خود را در نظر داشته باشيد

هر فردی بر اساس مدل شخصیتی و سبک زندگی خود، تیپ و استایل خاصی دارد که معمولا بیشتر روزها از آن پیروی میکند. حتما به لايف استايل و استايل لباس پوشيدن روزمره تان دقت كنيد كه با حلقه ازدواج كه قرار است هر روز دستتان باشد، هماهنگي كلي داشته باشد. ممکن است یک حلقه بسیار زیبا باشد و همه از آن تعریف کنند، اما آن حلقه تناسبی به ظاهر و شخصیت شما نداشته باشد، این نا همخوانی در دراز مدت میتواند حال شما را نسبت به حلقه ازدواجتان بد کند. پس بهتر است قبل از انتخاب به این نکته دقت کنید که چه مدل هایی با شخص شما هماهنگی بیشتری دارند، در اين صورت هر روز احساس خوبي به ظاهر كلي و حلقه تان خواهيد داشت.

 • در انتخاب فروشگاه دقت كنيد

همیشه خرید اجناس گران قیمت نیاز به دقت بیشتری دارند. حتما از مغازه اي كه حلقه را ميخريد مطمئن باشيد كه کالای درست را با قيمت مناسب به شما ميفروشند، از خدمات پس از فروششان مطمئن شويد، فاكتور دقيق از خريد خود تحويل بگيريد و فاكتور را همواره نگه داريد، اگه جواهر خريداري ميكنيد دفترچه مشخصات جواهر را حتما دريافت كنيد تا هم خیالتان از بابت اصل بودن کالا راحت باشد و هم بعدا در صورت نیاز فاکتور و مشخصات اصلی حلقه ازدواج را داشته باشید.

 • سايزحلقه ازدواج را درست را انتخاب كنيد

حلقه هاي موجود در بازار نمونه هستند و لازم است که شما سايز انگشت خود را سفارش دهيد. حتما از فروشنده بخواهید که  وقت بگذارد و شما را راهنمایی کند و دقت كنيد سايز درست انگشت حلقه خود را پيدا كرده و همان را به درستي سفارش دهيد. حلقه تنگ يا گشاد همواره موجب آزار و یا نگراني شما خواهند بود، سايزي را انتخاب كنيد كه در گرما و سرما و تغيير اندک سايز انگشت در اثر انبساط و انقباض با آن راحت باشيد تا بتوانید همواره حلقه ازدواج را در انگشتتان نگه دارید.

 • زمان كافي براي گشتن و انتخاب كردن اختصاص دهيد

حتما سعي كنيد زمان كافي براي گشتن و انتخاب حلقه ازدواج بگذاريد تا سر وقت و حوصله بتوانيد حلقه دلخواهتان را انتخاب كنيد. انتخاب حلقه ازدواج يك انتخاب عمري است و ممکن است هزینه ی زیادی صرف آن کرده باشید، انتخاب عجولانه ممكن است بعدا شما را پشيمان كند.

نكات مهم در مورد انتخاب حلقه ازدواج

 • حلقه ازدواج نماد عشق و تداوم رابطه شماست، قرار است هر روز آن را دستتان كنيد، چه بهتر كه متناسب با سليقه شما باشد و همواره از ديدنش لذت ببريد.
 • كار زيبايي كه ميتوانيد انجام دهيد اين است كه نام همسر و تاريخ ازدواجتان را داخل حلقه هك كنيد، ميتوانيد از فروشگاهي كه حلقه را خريداري كرديد درخواست كنيد اين كار را برايتان انجام دهند.
 • جعبه، فاكتور خريد با مهر مغازه و در صورت وجود جواهرات دفترچه اصالت جواهر را همواره نگه داريد.
 • در هنگاه عكاسي عروسي از عكاستان بخواهيد تا به صورت خاص از حلقه ها در دستانتان و يا به صورت جداگانه عكاسي كند، اين عكس همواره موجب زيبايي آلبوم عروسيتان ميشود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی عروسی میتوانید مقاله ی انتخاب مناسب ترین آتلیه عروس را مطالعه کنید.

Call Now Buttonتماس مستقیم