برگزاری جشن تولد کودک
برگزاری جشن تولد کودک
19 می 2019
سالن تولد در تهران
سالن تولد در تهران
29 می 2019
نمایش همه

برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه

برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه

از روان نیوش دیدن کنید

2-min

اگر شما به تازگی قصد شروع یک فعالیت اقتصادی جدید را دارید، یا میخواهید شعبه جدیدی از کارتان را افتتاح کنید، قطعا برگزاری مراسم افتتاحیه یکی از کمک کننده ترین راه ها در جهت معرفی بهتر کار شما خواهد بود. برای یک موسسه، شرکت، سالن زیبایی، فروشگاه و… جدید، برگزاری یک مراسم افتتاحیه حکم تبلیغات را خواهد داشت و البته که زمینه ای برای ارتباطات جدید کاری شما خواهد بود. همانطور که می دانید برگزاری یک مراسم حرفه ای در جهت معرفی بیزنس خود کار خیلی ساده ای نیست، هرچه در نگاه اول جذاب تر و حرفه ای تر کار خود را به نمایش بگذارید قطعا بر دیدگاه افراد نسبت به بیزنس شما تاثیر مثبت تری خواهد گذاشت و بیشتر به یاد مخاطب خواهید ماند. به این جهت پیشنهاد ما به شما این است که در این خصوص حتما از کمک حرفه ای تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه کمک بگیرید

برای مشاوره و اجرای مراسم افتتاحیه با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از نحوه برگزاری مراسم عروسی به مقاله تشریفات مجالس رجوع کنید

خدمات برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه

تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه بخشی از یک تیم خدماتی و تشریفاتی است که شما را در زمینه ی طراحی و برنامه ریزی مراسم، دکور متناسب با بیزنس شما، پذیرایی و خدمات طول مراسم و… یاری می کند. در اینجا برای آشنایی بیشتر شما به بررسی اصلی ترین خدمات قابل ارائه توسط تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه می پردازیم.

برنامه ریزی و طرح اولیه

شما برای افتتاح بیزنس خود میخواهید افرادی را در محل کاری خود جمع کنید، این که محل شما ظرفیت حضور چه تعداد مهمان را دارد و نحوه ی برگزاری مراسم بهتر است به چه گونه ای باشد، اولین مشاوره ای است که مشاوران برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه با حضور در محل کار شما به شما می دهند. آنها با بازدید از فضای شما امکان سنجی برگزاری مراسم افتتاحیه را انجام داده و به شما پیشنهاداتی در رابطه با نحوه ی دکور و برگزاری مراسم می دهند. این اولین قدم و ایده ی ابتدایی اجرای مراسم شما است و بهتر است شما هم تمامی نظرات و خواسته های خود را از ابتدای امر مطرح کنید تا بنا بر سلیقه و خواست شما روال برنامه ریزی انجام شود.

انتخاب سبک ‌برگزاری افتتاحیه

قدم بعدی این است که با توجه به نوع بیزنس شما، تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه مدل های برگزاری و اجرای مراسم را به شما پیشنهاد می دهد. قطعا مراسم افتتاحیه ی یک سالن آرایشی و زیبایی با افتتاحیه ی یک شعبه از نمایندگی محصولات دیجیتال و یا افتتاحیه ی یک شعبه ی بانکی متفاوت خواهد بود. به همین منظور در این مرحله با توجه به حوزه ی فعالیت شما، مدل مناسب اجرای مراسم مشخص می شود.

نحوه ی پذیرایی

مراسم افتتاحیه هر چه که باشد جشنی محسوب است که مهمانانی دارد. امکان دارد مهمانان شما دعوتی باشند و افراد خاص یا مشهوری دعوت باشند یا مراسم شما عمومی باشد، و یا حتی ترکیبی از این حالت ها، اما به هر حال پذیرایی از مهمانان جز برنامه اصلی قرار دارد. در این حالت انتخاب نوع پذیرایی با شما است، میتوانید با آب میوه ی طبیعی، نوشیدنی های گرم، انواع شیرینی، اسنک و فینگرفود، کوکتل میوه و مواردی از این قبیل پذیرای مهمانانتان باشید. می توانید یک نوع پذیرایی برای همه داشته باشید و یا به صورت جداگانه پذیرایی خاصی برای مهمانان خاص خود در نظر بگیرید. نحوه ی پذیرایی هم می تواند حالت های گوناگونی داشته باشد. بهترین حالت این است که با حضور مهمانداران مجرب از مهمانان پذیرایی شود، در این حالت فضایی برای زدن میز پذیرایی لازم نخواهد بود و البته این مدل پذیرایی رسمی تر و حرفه ای تر است. با این حال زدن میز پذیرایی با دیزاین های جدید و جذاب هم می تواند گزینه ی خوبی باشد. در این زمینه از راهنمایی تیم مشاور برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه کمک بگیرید.

برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه

وعده غذایی

ممکن است شما بخواهید که برای مراسم افتتاحیه مجموعه ی خود، مهمانانتان را به صرف یک وعده غذایی (صبحانه، نهار یا شام) دعوت کنید. در این صورت می توانید از منو های موجود و یا منوی انتخابی خود سفارش غذایی را به برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه بدهید. اگر تیم انتخابی شما اختصاصا آشپزخانه صنعتی داشته باشد به راحتی می تواند تمامی غذاهای مورد انتخاب شما را در روز برگزاری مراسم تهیه کرده و به صورت کاملا حرفه ای برای مهمانان شما سرو کند.

لوازم مورد نیاز مراسم

بسته به نوع فعالیت شما و تصمیمی که در مورد نحوه ی اجرای مراسم افتتاحیه می گیرید، قطعا لوازمی نیاز خواهد بود. لوازمی از قبیل میز و صندلی، ظروف پذیرایی، لوازم دکوری، فرش قرمز یا کف پوش های دیگر، لوازم دکوری و تزئینی، لوازم نورپردازی و جنراتور برق، سیستم صوتی و تصویری و موارد دیگری که برای برگزاری جشن لازم خواهند بودد. تهیه و تدارک این موارد به عهده ی برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه خواهد بود و احتمالا با توجه به شرایط مراسم شما پیشنهاداتی به شما ارائه می شود و شما می توانید مدل لوازم را از نظر سلیقه خودتان انتخاب کنید.

دکور و تزئین مراسم

به هر حال هر مراسمی نیاز به دکور و زیبایی دارد. هر چه فضا زیبا تر باشد، بیشتر مورد توجه میهمانان قرار می گیرد، علاوه بر این عکس و فیلم های مراسم شما زیبا تر می شود. نکته ای که مهم است توجه به همخوانی دکور مراسم با نوع فعالیت مجموعه ی شما می باشد. اینکه در مراسم شما از گل آرایی استفاده شود یا خیر، بادکنک آرایی و شمع آرایی باشد یا نه بستگی به نوع بیزنس یا سازمان شما دارد. اینکه می خواهید مهمانان تان بنشینند یا ایستاده در مراسم حضور داشته باشند بسته به نوع افتتاحیه و محل برگزاری تفاوت خواهد داشت. اینکه نیاز به نورپردازی خاصی یا استفاده از سیستم صوتی و تصویری دارید یا خیر باز هم به شرایط کاری شما بستگی دارد. در نهایت تمامی این مشاوره ها را تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه به شما می دهند و با همراهی خود شما به جمع بندی نهایی برای دکور و تزئینات مراسم می رسند.

برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه

خدمات تکمیلی

برای هماهنگی بخشی از خدمات تکمیلی نیز می توانید از تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه کمک بگیرید. به عنوان مثال اگر می خواهید فیلم و عکس مراسمتان به صورت حرفه ای انجام شود و بعدا از آن ها در تبلیغات مجموعه تان استفاده کنید، می توانید در این زمینه با برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه تان هماهنگی لازم را انجام دهید. یا ممکن است برای مراسم افتتاحیه تان نیاز به گروه موسیقی داشته باشید در این زمینه نیز بهتر است با تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه مشورت کرده و بخش هماهنگی های لازم را به آن ها بسپارید. اگر می خواهید به مهمان هایتان هدایای تبلیغاتی بدهید نیز می توانید از برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه کمک بگیرید و غیر از این موارد نیز هر خواسته ی دیگری دارید می توانید مطرح کنید و از تجربه و توانایی آن ها استفاه کنید.

اجرای مراسم افتتاحیه

در نهایت با برنامه ریزی و تدارک تمامی موارد ذکر شده، اجرای مراسم با خواسته ی شما انجام خواهد شد. از صفر تا صد اجرای مراسم توسط تیم برگزار کننده ی مراسم افتتاحیه انجام خواهد شد و نیازی نیست که شما خودتان نگران اجرای مراسم باشید. تنها کاری که نیاز است خودتان انجام دهید اجرای بخش معرفی بیزنس تان به مخاطبان است.

برای اطلاع از نحوه ی برگزاری تولد مقاله جشن تولد در خانه را مطالعه کنید

برای برگزاری صفر تا صد مراسم افتتاحیه با ما تماس بگیرید.

Call Now Buttonتماس مستقیم